امیرفرهنگ میراسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه دندانپزشکان در اپیدمی کووید 19 جزو گروه‌های بسیار پرخطر هستند اظهار کرد: در یک سال گذشته فعالان بسیاری در این عرصه در معرض خطر بودند و با وجود خطرات بیماری به بیماران خدمات ارائه کردند.


وی با اشاره به اینکه تمام کشور تحت تاثیر مسائل اقتصادی ناشی از تحریم‌ها بود، یادآور شد: بسیاری از مواد دندانپزشکی تحت تاثیر مسائل اقتصادی با افزایش قیمت مواجه شد که دندانپزشکان با مدیریت شرایط نقش خود را به خوبی در سلامت کشور ارائه کردند.


رئیس دانشکده دندانپزشکی همدان با بیان اینکه دانشکده دندانپزشکی نیز از واکسیناسیون بهره‌مند شده است، گفت: واکسیناسیون طبق اولویت‌بندی نظام پزشکی انجام می‌شود و در حال حاضر حدود ۳۰ درصد اعضای هیات علمی دانشکده‌ دندانپزشکی تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه واکسینه شدند.


وی از برنامه آموزش دندانپزشکی با رویکرد شبیه‌سازی رایانه‌ای خبر داد و افزود: در شرایط اپیدمی دانشگاه با امنیت و تاثیرگذاری بیشتر اتفاق بیفتاد برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده و حمایت‌های مالی وزارتی از این فرایند نوید‌بخش روزهای خوبی است.


میراسماعیلی پذیرش دانشجویان خارجی، استقرار و آموزش اخلاق حرفه‌ای و اصلاح برنامه آموزشی را از مهمترین برنامه‌ها در دانشکده دندانپزشکی همدان دانست و گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا در سطح جهان و کشور توانستیم چهار دانشجوی خارجی در رشته دندانپزشکی جذب کنیم  و ما سعی داریم در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیماران و مردم همدان بیمارستان دندانپزشکی را افتتاح کنیم.


وی با بیان اینکه دانشکده دندانپزشکی یک محیط آموزشی است، گفت: بیشترین تلاش دانشجویان این دانشکده ارائه کار خوب و رضایت بیماران است و در طول مدت انجام کار اساتید به کارهای دانشجویان نظارت دارند.


رئیس دانشکده دندانپزشکی همدان اظهار کرد: با شیوع  کرونا دانشکده دندانپزشکی اقدامات موثری در راستای کاهش شیوع بیماری  با توجه به حضور دانشجویان و اساتید و همچنین پذیرش بیماران داشت که توانستیم در جهت مقابله با بیماری و شیوع آن اقدامات موثری انجام دهیم.


وی با بیان اینکه شیوع کرونا موجب اختلال در آموزش دانشجویان شد افزود: از اسفندماه سال گذشته امکان آموزش حضوری کاهش یافت و تعدادی از دروس که باید به صورت تئوری برگزار می‌شد به صورت آنلاین برگزار شد و برخی کلاس‌ها را نیز با رعایت کامل پروتکل‌ها به صورت عملی برگزار کردیم.


میراسماعیلی با بیان اینکه در خردادماه بازگشایی کامل کلاس‌های درس دانشگاه اتفاق افتاد برنامه‌ای نیز برای حضور بیمارانی که ضرورت درمان داشتند فراهم شد گفت: با بکارگیری استانداردهای سلامت و ایمنی و بررسی زوایای کنترل عفونت و بیماری و نظارت دقیق بر آن با انجام تب سنجی دقیق، ثبت اطلاعات و برنامه‌ریزی تراکم جمعیتی توانستیم دوره آموزشی را با موفقیت به دور از مواجه با کرونا پشت سر بگذاریم.


وی در پایان سخنانش اظهار کرد: با تصمیم و ابلاغ وزارتخانه در برگزاری نیمی از برنامه‌های آموزشی توانستیم ۸۰ درصد از دروس و کلاس‌ها را به صورت عملی برگزار کنیم.

مقالات دیگر: 

مراقبت های بعد از لمینت دندان

قالیشویی نیروهوایی